Unii cred ca fotbalul e o chestiune de viata si de moarte. Va asigur ca e mai mult decat atat.

Bill Shankly

5 martie 2011

Eliyamma - CS Real Blejoi 0-5. Ne vedem pe Prahova TV !

Turul I din Cupa LMF ne-a oferit prilejul unei revanșe superbe în fața celor de la Eliyamma pe care i-am simțit, încă de la meciul din campionat (încheiat cu scorul de 3-3), ca pe o echipa contra căreia se poate juca un fotbal de calitate.

Meciul, jucat la începutul lui decembrie, pe un frig teribil, a fost cam fără istoric. Orlando (la ultimul meci pentru noi....nu știam asta atunci !) a deschis scorul încă din minutul 9, pe contraatac. A urmat un joc de-a șoarecele și pisica, adversarii tot încercând să înscrie în timp ce, la poarta lor, era un adevărat festival de goluri.....Pe rând, Orlando, Biță, Vladi și Bodi au umplut, în 8 minute, sacul adversarilor pentru sărbătorile de Crăciun.
   5-0 sec, o invitație (neonorată până la urmă) de a participa la Cupa de iarnă și prezentarea (plăcută pentru noi) meciului în fiecare duminică pe Prahova TV, au fost consecințele unui meci perfect al Realului, o echipă care speră să își găsească omogenitatea de exprimare și de lot în 2011.